Plaukų šalinimas lazeriu – ką svarbu žinoti?

Nepageidaujamų plaukelių šalinimas lazeriu pakankamai plačiai papilitusi grožio ir estetikos procedūra norint ilgam laikui atsikratyti plaukelių įvairiose kūno vietose. Plaukelių šalinimo metu lazeris nukreipia šviešą į folikulo viduje esantį melaniną, kuriame susidariusi šiluma suardo plauko folikulą ir barbarines ląteles tokiu būdu ilgam laikui sunaikindama plaukelius. Pacientai, kurių plaukeliai tamsūs – t.y. turi didelį melanino kiekį ir silpnai pigmentuotą, šviesenę odą gali tikėti geriausių rezultatų atliekant lazerinę epiliaciją. Tuo tarpu, balti, šviesūs ir pilki plaukeliai paprastai reaguoja silpnai į lazerinę epiliaciją, nes juose nėra pakankamai pigmento.

Prieš atliekant plaukelių šalinimą lazeriu, reikėtų vengti vaškavimo, elektrolizės ar plaukelių pešiojimo, nes patys plaukeliai turėtų būti neišretėję, aktyvioje augimo fazėje, nes tik tokio tipo plaukeliai yra lazerio taikiniai. Skutimasis prieš lazerinės epicialicijos procedūras yra leidžiamas ir galutiniam rezultatui įtakos neturi. Prieš kiekvieną procedūra klientų prašoma dieną iki numatomos procedūros švariai nuskusti lazeriu veikiamus odos plotus. Kadangi negrįžtamai sunaikinami tik tie plaukeliai, kurie yra augimo fazėje yra numatomas kiekvienam pacientui individualus procedūrų kursas. Negrįžtamai sunaikinami tik augimo fazės plaukeliai. Tarp procedūrų turi praeiti pakankamai laiko, kad nesunaikinti plaukeliai ataugtų ir gautų tinkamą chromoforą tolesniam gydymui lazeriu. Paprastai procedūros kartojamos kas 4–6 savaites.

Šiuo metu populiariausi prietaisai plaukelių šalinimui yra aleksandrito ir diodo lazeriai. Tiek aleksandrito tiek diodo lazerių paskirtis yra ta pati, tačiau esminis skirtumas yra lazerio bangos ilgis nuo kurio priklauso procedūros efektyvumas. Ilgesnio impulso lazeriai gali efektyviau sunaikinti plaukelių folikulus ir sumažinti nepageidaujamas odos reakcijas. MediAnna grožio ir estetikos klinika yra pasirinkusi vienus naujausių rinkoje DEKA AGAIN ir DEKA MOTUS AX Aleksandrito lazerių. Dėl unikalios technologijos, kurios dėka 100% energijos yra sunaudojama giluminių plaukelių naikinimui, procedūra yra beskausmė. Energija neatsispindi ant odos, dėl to nėra deginimo ar gijimo laikotarpio po procedūros. Šių lazerių maksimalus veikimo plotas vienu impulsu yra net 30 mm. Tai yra bene didžiausias plotas rinkoje, todėl procedūra yra labai greita. Procedūra šiuo lazeriu tinka visiems odos foto tipams, tiek ir įdegusiai odai.

Tinkamai įvertinus kiekvieno paciento tinkamumą lazeriniam plaukelių šalinimui ir tinkamai parinkus gydymo parametrus, nepageidaujamų poprocedūrinių reiškinių daugeliu atvejų pavyksta išvengti. Ypatingo dėmesio reikia pacientams, kurie turi ypač pigmentuotą odą, nes tai gali sąlygoti didesnį odos sudirgimą ar nudeginimą. Džiugi žinia ta, kad MediAnna grožio ir estetikos klinikoje naudojame lazerius kurie efektyviai šalina nepageidaujamus plaukelius ir tamsesnės odos savininkėms, kas leidžia išvengti nepageidaujamų reakcijų ir džiugina glotnia ir lygia oda be nepageidaujamų plaukelių.